Mis kujul ja mis keeltes rakendub mitmekeelne haridus Eestis, milliseid õpetajaid vajab meie haridussüsteem selleks, et toetada lapsi, kes õpivad mitmekeelses klassis?
Seoses COVID-19 viiruse üha laieneva levikuga Eestis ootame kohapeale osalejaid, kes on COVID-19 vastu vaktsineeritud või viimase 8 kuu jooksul läbipõdenud ja on valmis esitama vastavasisulise tõendi: immuniseerimispass või immuniseerimisteatis; läbipõdemise tõendamiseks positiivne SARS-CoV-2 RNA testitulemus, kusjuures testi tulemusest on möödas vähemalt 10 päeva.
Lähtume Vabariigi Valitsuse korralduses antud tingimustest, mis kehtivad konverentsi toimumise ajal.
Tartu Ülikooli Narva kolledži XXII pedagoogiline konverents “Mitmekeelse hariduse arengusuunad Eestis” toimub hübriidkujul 25.-26. augustil 2021, pakkudes osalejatele nii ekraani taga kui ka kohapeal võimalust arutada mitmekeelse hariduse rakendamist puudutavaid aspekte, sh rääkida eesti keeletehnoloogia olemusest ja selle rollist ühiskonnas, teise ja võõrkeele õpetamise metoodikast, õpilaste toetamise tagamisest, õpetajate professionaalse arengu võimalustest ja paljust muust.
Konverentsi esimesel päeval tervitab Zoomi vahendusel osalejaid Eesti Vabariigi haridusminister Liina Kersna, kes teeb ettekande Eesti hariduse arengusuundadest ja vastab osalejate küsimustele. Kasutage võimalust esitada oma küsimus haridusministrile ja pange see registreerimisvormile kirja!
Konverentsi töö on korraldatud plenaarettekannete ja viie töösektsiooni ümber. Töösektsioonide teemadeks on „Alusharidus ja 1. kooliaste“, „Lõimitud aine- ja keeleõpe“, „Eesti keele kui teise keele õpetamine“, „Võõrkeelte õpetamine“ ja „Vene keele õpetamine“.
Konverentsi raames toimub traditsiooniline üleriigiline poster-ettekannete konkurss. Tänavuse konkursi teema on “Bсё about keeleõpe”.
Lisainfo konverentsi kohta:
Lisainfot konverentsi kohta saab Mitmekeelse hariduse keskuse juhatajalt Anna Golubevalt (Anna.Golubeva@ut.ee, 5343 5522)
Kes me oleme?
Pedagoogilised konverentsid Narva Kolledžis on iga-aastased üritused Ida-Virumaa ja kogu Eesti haridustöötajatele
Eesmärk
Pakkuda võimalust arutleda õpetamise arendamise üle, tutvuda viimaste suundumustega hariduses ja jagada vastastikku häid kogemusi.
Keeled
Konverentsi töökeeled on eesti, vene ja inglise.
Avaldamine
Konverentsi parimad ettekanded avaldatakse kolledži ajakirjas „Mitmekeelne Haridus“.